2.1-ustájení vašeho koně

18. června 2013 v 11:44 | LIJA |  nápověda o hře
Po odstavení Vašeho koně od mléka mu rychle zřiďte ustájení v jezdeckém centru, abyste měli možnost dát jej do stáje, dát jej ven na louku nebo jej uložit ku spánku.
Abyste toto provedli, použijte odkaz vpravo nahoře na stránce pro volbu jezdeckého centra. Jezdecké centrum si můžete vybrat podle jeho ceny nebo prestiže. Také můžete zadáním přezdívky vyhledat jezdecké centrum konkrétního hráče.
Když jste zvolili jezdecké centrum, musíte si vybrat dobu pobytu a pak jednoduše potvrdit. Samozřejmě, že všichni Vaši koně nemusejí být ustájeni ve stejném centru. Navíc centra můžete měnit tak často, jak jen budete chtít.
Pomocí tlačítka vpravo nahoře v profilu Vašeho koně můžete prodloužit pobyt. Ředitel centra se může rozhodnout Váš požadavek přijmout nebo zamítnout. Ředitele/ředitelku centra lze také požádat o rezervaci boxu v jeho/jejím centru.

Volba centra

Jezdecké centrum, které si zvolíte, bude mít vliv zejména na:
  • čistota a velikost boxu: negativní dopad na morálku bude nižší, pokud bude mít kůň čistý box
  • peníze, které vyděláte za lekce, které dává Váš kůň: cena lekce je automaticky vypočtena na základě vztahu mezi počtem instruktorů pracujících v jezdeckém centru a počtem ustájených koní, jejich odměny a samozřejmě zdraví a úrovně drezury ustájených koní (Cena uvedená na stránce centra představuje částku, kterou si vydělá majitel koně, který dává lekci)
  • mrkve, které můžete dát Vašemu koni, se pěstují v jezdeckém centru. Čím větší je úroda, tím více toho Váš kůň dostane. Mrkve jsou zajímavou pochoutkou, protože jsou pro koně zdrojem energie
  • přítomnost podkováře, aby ustájení koně měli přístup k podkovám MF.
  • přítomnost sedláře, aby ustájení koně měli přístup k uzdečce a sedlu SB, pokud se zaměřují na anglické ježdění, nebo k uzdečce a sedlu WB, pokud se zaměřují na westernové ježdění.

Rušení a odškodné

Nezapomeňte se podívat na podrobnosti centra, kde si přejete svého koně ubytovat. Předejdete tak nepříjemným překvapením, protože pobyt nelze zrušit. Kůň tam zůstane po předplacený počet dní. Je jen jediná výjimka: když hráč koupí koně, který již má rezervovaný pobyt, může hráč tento pobyt do patnácti dnů od zakoupení zrušit.
Částka za pobyt koně zaplacená předem není vratná. Výjimkou je pouze případ, kdy byl box koně zničen ředitelem centra. V takovém případě bude majitel koně odškodněn za počet dní, v nichž kůň neměl možnost pobývat v boxu. Pokud svého koně prodáte, pak ustájení, které je již pro koně předplaceno, bude kupujícímu k dobru. V případě, že Váš kůň pojde, nezískáte předplacené ustájení zpět, protože ředitel za smrt koně nezodpovídá.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama